Reklama

Szwaderki

Tu piszemy wszystko na temat łowisk ogólnodostępnych

Moderator: Dano

koolczyk
Początkujący

Szwaderki

Postautor: koolczyk sobota, 9 lipca 2016, 21:43

Takich "mięsiarzy"ciężko szukać w Polsce. Łowię w jez. Łanskim od 2011 w ośrodku w Łańsku. Do 2014 roku to szczęka opadała jak patrzyło się w wodę przy zwykłym pomoście. Liny, gigantyczne płocie. Z pomostu można było złapać 80 cm szczupaki, okonie 30 cm w standardzie- coś niesamowitego i niespotykanego w tym kraju. W 2014 roku wszystko się zmieniło, Szwaderki zaczęły obstawiać siatami część jeziora przy której leżał ośrodek. Rożnica w ilości ryb przed 2014 i po jest GIGANTYCZNA. Teraz nie ma tu ryb. Jak się stoi na pomoście gdzie Łyna wypływa z jez. łańskiego to nawet narybek ciężko wypatrzeć. Ogołocili z ryb wszystko. Kiedyś jeżdziłem na inne mazurskie jeziora, gdzie słyszałem, że nie ma ryb bo rybacy je koszą ale w porówaniu do tego co robią Szaderki to to sa wędkarskie eldorada. Ręce opadają, szczególnie, że dostali łanskie w dzierżawę na chyba kolejne kilkanaście lat.
maringo
Początkujący
Imię: Michał

Re: Szwaderki

Postautor: maringo piątek, 21 kwietnia 2017, 22:11

Zapomnijcie o wodach Szwaderek, jeśli myślicie o łowieniu... pustynia...
Niestety potwierdzę doniesienia poprzedników - TAM NIE MA RYB, chyba że nastawiacie się na połowy 15cm płociszczy i krąpiska wielkie jak palec...
Blisko 10 lat łowię w ich wodach (a właściwie ŁOWIŁEM), bo spędzam tam urlop i widzę z roku na rok spadek ilości ryb. Ostatnie 2 lata to był dramat... w tym roku zdecydowałem już nie zasilać ich konta. Nie lubię płacić za nic...
A ich łowiska specjalne to kpina - wprowadzanie opłat ( I TO JAKICH!) za połowy w bezrybnych wodach z ZEROWĄ infrastrukturą (chyba że lubicie ryzykować życie na czymś, co być może było kiedyś kładką, ale teraz przypomina drewnianą łódź podwodną) - czysta bezczelność! Ale co tam - zawsze złowią kilku jeleni, którzy w wakacyjnym amoku zapragną zakosztować wyjątkowości "łowiska specjalnego"...
Pawlik - pół metra wody, 2m zielska i 6m mułu... zero dojścia do wody, resztki kładek pamiętają Gierka, a do ich odnalezienia i identyfikacji trzeba umiejętności archeologa...
Marózka... piękna rzeka - polecam na spływ kajakowy - na łowienie nie bardzo, chyba, że lubicie podziwiać kawalkady kajakarzy i rajcują Was stada żarłocznych krąpików... Podobno w listopadzie zarybili ją imponującą ilością jesiennego narybku pstrąga w ilości 1000sztuk... przypuszczam, że Marózkowe okonki do dziś miło wspominają ten dzień... jeden dzień, bo nie sądzę, by uczta trwała dłużej...
Święte... cisza jak w kościele, tylko dzwonki nie chcą dzwonić... pustynia...
Wysokie - miejscowi z łezką w oku wspominają tamtejsze leszcze, a Ci starsi nawet sandacze... w zeszłym roku przez tydzień grubo nęciłem i efekty przeszły moje najśmielsze oczekiwania - ponad 20 płoci w 30 minut... takich max 15cm... uklejek nie zliczę... NĘDZA!
Dla mnie wniosek jest jeden - jeziora są ostro przeczesane sieciami i wygląda na to, że GR Szwaderki nie ma już z czego kroić okolicznych jezior, więc zaczęli kroić wędkarzy...
maciejza
Wędkarz
Ulubiona metoda połowu: bat
Imię: Maciej

Re: Szwaderki

Postautor: maciejza środa, 4 września 2019, 19:49

odkopuję temat, bo obiecałem mapiszcze tych wód.
PS. Jez. Omulew było pierwszym i długo jedynym akwenem, gdzię wędkowalem z dziadkiem z racji domku w Nataci Małej.
W latach 80tych były tam leszcze jak łopaty z łódki lub później z gruntu. Połowa lat 90tych i z brzegu ub pomostu już tylko krąpie, płotki i wzdręgi o wymiarach linijki szkolnej z piórnika. Czasem trafiał się węgorz, a lin jeden na sezon. Od strony Jabłonki pozastawiane sieciami. Dawno tam nie byłem "wędkarsko".

Obrazek

Wróć do „Łowiska ogólnodostępne”